Loeng Droonid Ukraina sõjas

5. jaanuaril toimus TalTech-is Tallinna Akadeemiline Malevkond ja Põhja kompanii poolt korraldatud drooniteemaline loeng Kaitseliidu Tallinna malev liikmeskonnale. Ettekande tegi seitse kuud Ukraina Rahvusvahelises leegionis droonipiloodi ja drooniüksuse juhina võidelnud välisvõitleja, kutsungiga Pip.
 
TalTechi 180-kohaline auditoorium sai umbes 105%-lise koormuse, aga kandis selle kenasti välja. Pip andis oma ettekandes puhtkogemusliku ülevaate droonisõjast kui peaaegu täiesti uuest sõjapidamisviisist Ukraina lahingute näitel. Tema ettekannet ilmestasid puht-eht „talupojatarkuslikud“ ja „mäkgaiverlikud“ näited ja lahendused, mis põimusid tänapäeva tehnoloogiaga – drooonitehnoloogia, 3D printimine, reaalajas olukorraedastamine.
 
Pip esitas Ukraina sõda liikuvas ja mitteliikuvas pildis väga ehedal kujul. Ta näitas rindesõdurite elu-olu, näitas triumfe ja näitas kaotusi. Edastatu kohalejõudmist andiski vast kõige paremini edasi ligi 200-pealise publiku poolteist tundi kestnud intensiivne kuulamine ja… vaikus.
 
Küsimuste-vastuste voorus seevastu saginat jagus ning küllap oleks see kestnud veel ei-tea-kui-kaua, aga kuna ajaaken surus peale, siis läksime seekord lahku. Pip tuleb kindlasti Eestisse tagasi, aga enne seda on tal üks asi (tegelikult üsna mitu asja) ajada. Pip suundub järgmisel kuul tagasi Ukrainasse, kus ta aitab luua Rahvusvahelise Leegioni 2. pataljoni droonikompaniid (korralikult varustatud üksus koos lisavarustusega – droonide sideantennid, varuosad jms – mis võimaldab tõsta droonipilootide ellujäämisvõimalust rindel), seda treenides ning samal ajal droonitaktika käsiraamatut koostades.
 
Selleks kõigeks vajab Pip aga abi. Ka Kaitseliidu võitlejate abi. Kui Sulle tema loeng korda läks (või tundub seniloetu lihtsalt sümpaatne) ja Sul on võimalusi ning tahtmist tema tegemisi toetada, siis võid anda oma panuse otse Pip’i PayPal kontole: Drones4Ukraine@outlook.com
 
Kui aga võõristad PayPal’i ja eelistad Eestisiseseid pangaülekandeid, siis saab seda teha MTÜ Vaba Ukraina kontole:
MTÜ Vaba Ukraina
EE031010220294765222 (SEB)
Selgitus: ROGER
 
P.S. KINDLASTI jälgi, et SELGITUS olekski üksnes ROGER!
 
AKM ja Põhja kompanii tänavad drooniloengu kordamineku eest kõiki kohaletulnuid, meie partnerit TalTechi ja „logistilisi poisse“ Ollet ja Andrest Nõmme malevkonnast!