Kaitseliidu MV sõjalises kolmevõistluses

Olen korra varasemalt KL MV sõjalises kolmevõistluses osalenud, seda 2009 aastal Alus. Palju mälestusi sellest võistlusest pole, aga meenub, et osalesime sellel lennubaasi võistkonnaga. Laskmine toimus kusagil avatud heinamaal. Lasti 200m distantsilt märklehte nr 4 (roheline rinnakuju). Granaadivise oli Alu staadionil ja jooks samuti aleviku lähedastel kruusateedel. Esimene sõjaline mitmevõistlus õnnestus mul lõpetada kolmanda kohaga.

…viievõistlusega reservväelaste (CIOR) versioonis, siis mõte uuesti KL kolmevõistlusel osaleda käis peast läbi korduvalt, kuid teostuseni jõudis see Alus toimunud võistlusest alles 13 aastat hiljem. Osalema motiveeris veel KL spordipealikult saadud info uutest sõjalise mitmevõistluse klassinormide kehtestamisest ja soovist end proovile panna võimalikult kõrge järgu saavutamiseks.

2022 aasta kolmevõistlust korraldas Sakala malev Väluste lasketiirus. Suheldes Tallinna maleva spordipealikuga tundus, et olen ainuke huviline malevast võistlusel osalema. 14. mail oli Viljandimaal kohal peale minu siiski üks mees veel, kes võistles M60 klassis.

Esimene ala oli laskmine 200m distantsilt ISSF 300m elektroonilisse märklehte. 10 lasku viie ja 10 lasku ühe minuti jooksul. Esimese seeria tulemusest 81 punkti lootsin paremat sooritust. See-eest õnnestus kiirlaskmisel 83 punktiga teisi mehi edestada ja laskmise kokkuvõttes saavutada meeste arvestuses 164 punktiga parim tulemus. Teisel alal granaadiviskes oli harjumatu see, et viskamine toimus juhendi järgi välivormis ja vabas käes automaadi hoidmisega. Senised kogemused olid pigem sportlikus riietuses tehtud ja ka mõned treeningud enne võistlust sai harjutatud ilma relvata. Tulemus võinuks granaadi täpsusviskamises olla selle päeva 76 punktist märksa parem. 116 punkti kokku koos kaugusviskega andsid M40 klassis 5 koha. Kolmanda alana tuli joosta 3km metsateedel. Jooksus ajaga 12:43 kaotasin parimale 1,5 minutit, mis selles klassis andis osalejatest 6. koha. Kolme ala peale kokku õnnestus koguda 2641 punkti, mis tähistas M40 klassis 2. kohta ja mitmevõistluse II klassinormi ehk hõbemärgi täitmist.

Kokkuvõttes oli 14. mai sportlik päev mõnusas seltskonnas ja KL sõjaline kolmevõistlus üks neist üritustest, mis edaspidigi minu kalendris koha leiab. Rain Muru.