Laskejooks Saatse saabas 2022

PPA Lõuna prefektuur korraldas Saatse lasketiirus ja selle lähiümbruses laskejooksu Saatse saabas. Jooks lahingpaaridele toimus 5. korda ja sellega tähistati Eesti Piirivalve 100 aastapäeva täitumist. Jooks koosnes 2 km ringist, mida tuli meestel läbida 4 korda ja sega- ning naispaaridel 3 korda. Iga jooksuringi järel oli laskmine teenistuspüstolist erinevast laskeasendist – püsti, põlvelt ja lamades. Vastavalt tabamustele võis saada karistuseks 0-30 sekundit iga tabamuse kohta, mis liideti jooksu ajale. Kokku tuli võistkonnal lasta 30 lasku.

Lisaks erinevatele PPA võistkondadele osalesid laskejooksul 5 paari Kaitseliidu Tartu ja 2 paari Tallinna malevast. Tallinna Akadeemilise malevkonna esindusel, koosseisus Eero Säde ja Rain Muru õnnestus tänu täpsele laskmisele edestada kõiki konkurente ja võita kuldmedal meesveteranide (41+) klassis.