Kaitseväe MV Sõjalises viievõistluses 2022

  • Laskmine 200m lamades (ilma optikata), 10 lasku 5 min jooksul, 10 lasku 1 min jooksul
  • Takistusriba
  • Krossijooks 4km/8km
  • Takistusujumine 50m
  • Granaadivise

Osalesin esmakordselt sellisel võistlusel. Olen täiesti vaimustunud! Taolise võistluse korraldamine on päris keeruline ülesanne. Tõeline väljakutse on tehnikat ja inventari ühest kohast teise tassida, üles panna, maha võtta, ajakvas püsida, QR-koodi kaudu operatiivselt tulemuste kohta ülevaadet anda. Kõik oli korraldatud kõige kõrgemal tasemel ning ajakavas oldi nagu kellavärk. Massürituse kohta ei ole ma sellist asja varem näinud.

…vaadata. Tore, et ühtsustunde loomiseks on vahendeid leitud. Osalejaid oli kindlasti üle 120, kellest vähemalt veerand olid naised. Naiste rohkus oli üllatav ning hakkas selgelt silma.

Välja olid tulnud noored ja vihased, super vormis ning ilma igasuguste hirmudeta, noored mehed. Takistusriba harjutuses hüpati kamikadzelikult redelitelt alla, lennati üle tõkete, hüppega otse 2m auku ning kerge maapuutega teiselt poolt kohe üles jne. Hullud! Äge!  

Ka naised olid väga tublid. Oli näha, et jõualad (takistusriba või takistusujumine) olid osade naiste jaoks päris rasked. Jalg oli küll „kerge“, aga jõu või hooga ennast tõketelt ning august üles vinnata valmistas tõsist väljakutset. Jõust jäi lihtsalt puudu. Aga oli suurepärane, et nad olid välja tulnud, esindasid oma üksust ning tegid tublilt lõpuni täpselt nii nagu suutsid. Milline toetus teiste võistlejate poolt. Polnud oluline kiirus või koht. Kõigile elati kaasa ning ergutati. 

Ise sukeldusin võistlustulle praktiliselt ilma igasuguse kogemuseta. Tagant kannustas soov panna ennast proovile, katsetada võimeid ning sundida ennast mugavusstoonist välja. Kõige suuremaks tõukeks oli muidugi võimalus lasta automaadist 200m pealt.  Võistluse käigus oli see esmakordne kogemus. Julge pealeminek andis tubli tulemuse. Lasin sellel hetkel oma kõrgeima järgu välja. Kõikidel aladel andsin hetkeolukorras maksimumi. Viiest alast neljal ei olnud varem võistelnud ning harjutadagi sai vaid mõned üksikud korrad.

Võistluse puhul oli vaimustav olla koha peal ning kogu melust osa saada. Äärmiselt huvitav oli ka kogu eelnev ettevalmistuse protsess.

Võistlejatele hangiti tiirust automaadid ning vajalik kogus laskemoona. Samuti leiti harjutamiseks treenimisajad. Võistlusperioodi eelne tihe harjutamine arendas enesekindlust ning täpsust niivõrd hästi, et õnnestus ka muudes distsipliinides rekordid välja lasta.

Takistusriba sai SOKi kaaslasega omal käel harjutatud. Tõkete ületamine nõuab tehnikat, täpsust, tähelepanu ning jõudu. Distants, 500m, on suhteliselt lühike, kuid lööb pulsi segamini ning nõuab kõvasti võhma.

Takistusujumist saime enne võistlust ühe korra koos Kaitseväega proovida. Taas väga huvitav ala, kus vette paigutatud tõkked vähendavad heade ujujate ujumisoskust. Tehniline ala, milles tehnikate ning „nippide“ oskamine annab palju juurde.

Granaadivise on huvitav ala, kus konkurentidega võrreldes on võimalik oma kohta väga palju tõsta või tahapoole langeda. Granaati saime enne võistlust vaid kahel korral proovida. Takistuseks viskekehade puudumine. Hea meel on tõdeda, et AKM juhatus on otsustanud viskekehad hankida. See annab suurepärase võimaluse 2023.a võistluseks hästi valmistuda.

Krossijooksu treenimine on viiest alast kõige kättesaadavam ning kõigil soovijatel omal käel võimalik treenida.

Võistlus oli väga lahe. Juurde sai hulga uusi tuttavaid. Kogu võistluse melu, atmosfäär ja inimesed olid nauditavad. Kindlasti soovin ka järgmisel aastal osaleda. Loodetavasti saame suurema tiimiga AKMi esindada ning  oma tulemusi parandada.