Kompanii drill Soodlas

Uute liikmetega alustasime juba päev varem 10.juuni õhtul Plangu territooriumil. Õppisime jao liikumise formatsioone ja ringkaitset. Õpetasime uutele liikmetele telkmantli püstitamist ning ööbisime nende all.

Laupäeval oli meie põhifookus harjutada rühmaga jõudmist vastasega (VA) kontakti. See hõlmab siis rännakut ning kontakti liikumine vastavalt ohuastmele  Harjutamist alustasime jao tasemelt, seejärel rühma tasemel ning lõpuks harjutus kompanii tasemel. 

Kompanii tasemel harjutuse legendi järgi liikus kompanii kolonnis. Üks rühm sattus kontakti ning meie rühma ülesanne oli VA hävitada. Harjutust tegime kaks korda läbi. Esimesel korral sattusime VA signaalmiinidega kaetud alale. Signaalmiinid töötasid väga hästi. Teisel korral suutsime liikuda vastase selja taha ja alustada läbijooksuga. Pärast kahte kompanii harjutust läksime maastikule harjutama. Seekord hakkas tekkima juba kogemus rühma formatsioone muutmiseks maastikul ka ilma raadiosideta. 

Pühapäeva hommikul oli motoriseeritud ümberpaiknemine, mis lõppes lähikaitsepositsioonide võtmisega. Samuti näidati meile kuidas T-kujul signaalmiine paigaldada. See suurendab oluliselt ühe signaalmiinile sattumise ala. Seejärel toimus alade puhastamine ja koju sõit. 

Õppusest võttis osa hulga uusi võitlejaid, kes said hästi hakkama