SOK7 sooritas oma küpsuseksami!

Ahoi! SOK VII sooritas oma küpsuseksami!
 
Raporteerin:
SOK VII, mille tuumiku moodustasid Akadeemilise malevkonna võitlejad, ei oleks mitte mingil juhul olnud „see“ SOK VII kui seal poleks koos meiega olnud Kaitseliidu Tallinna maleva Meredivisjoni, Lõuna Üksikkompanii/Lõuna Lõvid, Ida kompanii, Kalevi malevkond, Nõmme malevkond, Põhja kompanii, Lääne malevkonna, Toompea malevkond ja Naiskodukaitse võitlejaid! Kokku samal kursusel 10(!) KL allorganisatsiooni! Tallinna malevast jäid SOK VII-st arusaamatutel põhjustel välja üksnes Rannikukaitse üksikkompanii ja Tallinna maleva orkester…
 
Kevadel alustanud 52 sokikast vormus läbi suve, sügise, ja talve, läbi higi, vere ja pisarate ning läbi aktiivse malevkondadeülese suhtluse mõnusalt sõbralik ja ühtehoidev seltskond võitlejaid, kellest lõpurännaku läbis 45 võitlejat. 52-st 45 pole üleüldse paha suhtarv, seda enam, et õige mitu algselt SOK VII-ga liitunut liikusid vahepeal edasi teistesse SOKidesse, mille on tänaseks edukalt lõpetanud. SOK VII trumbiks oma liikmete säilitamisel sai aktiivne omavaheline suhtlus („omasid ei jäeta maha, vaid vajadusel tassitakse käruga kaasa“), jackpotiks kujunenud kursust vedavad veeblid ja suurepärased instruktorid ning sokikate järjekindel veendumus: „Me jõuame selleni!“ (ld ’perveniemus ad illum’)
 
Kuna täiesti ootamatult osutus SOK VII ka ilmselt maailma esimeseks SOK-iks, kes ka täiesti oma meemi saanud, siis paari sõnaga räägiks me ka selle käiseembleemi loo lahti. Jah, otseloomulikult on meie embleem saanud omad 1:1 raamid Scoutsi logolt, sest tegemist on Eesti KV pataljoniga, mis on Eesti Vabariiki teeninud ja esindanud välismissioonidel eeskujulikult/ südantsoojendavalt/ südantpurukskiskuvalt viimastel aastakümnetel, olenevalt neist uudistest, mis scoutside kohta missioonidelt parasjagu saabuvad. Kogu Eesti rahvas elab scoutsidele kaasa kui nad parasjagu oma missioonidel viibivad. SOK VII lipukiri „Me jõuame selleni“ ja fööniks (taassünni sümbol või puhteestlaslikult poolelt sedastatav ka kui „mis sitasti see uuesti“ 😉 ) kajastavad meie püüdu olla ühel päeval sama tegijad kui Scouts seda täna on. Mõni võib seda naljaks pidada, aga SOK VII liikmed vähemalt püüdlevad oma eesmärgi poole. Ilkujad irdugu korraks FB riigikaitseteemalistest kommentaariumitest (see ei ole riigikaitse millega te seal tegelete!), liitugu Kaitseliiduga ja proovigu ise järele! Täht SOK VII embleemil on Põhjatäht, SOK VII tuumiku moodustanud malevkonna sümbol. See on teemärk, mille abil sa ei eksi kunagi ära. Nii lihtne ongi.
 
SOK VII lõpueksam koosnes 8-st erialapunktist, kus tuli lahendada õppe käigus omandatud oskustepõhiseid ülesandeid, mille vahele jäid kuni 2 km-sed lõigud kulgemist, mil pooljaoti lihviti jalaväeliikumisi, arutati omavahel järgnevaid võimalikke ülesandeid ning aeti niisama loba 🙂 Ja ega see ka just motivatsioonialandavalt mõjunud kui mõnes eksamipunktis astus pärast ülesande lahendamist sulle nii pooljuhuslikult juurde Tallinna maleva värske pealik, kes päris “muljeid rajalt”… Tallinna malev, te rokite! (Parandan [paus] ME rokime! 😉 )
 
SOK VII-t läbida oli privileeg! Meie juhendajad julgustasid kogu kursuse vältel sokikaid liituma võimalikult kiiresti oma sõjaaja ametikohtade õppustega, julgustus mida järgiti õige hoogsalt. Kui aega üle jäi, tehti SOK-i siseselt omal käel paarikümnekilomeetriseid rännakuid või osaleti liitlaste poolt väljapakutud väljakutsetel. SOK VII elas oma elu ka ühiskogunemiste vahelisel ajal. Sest me olime SOK VII ka väljaõppe nädalavahetuste välisel ajal. SOK-õppe jooksul valmis näiteks mitu SOK-7 eripruuli SOK-ikatest pruulmeistrite käe alt ja mõnikord jäi mingi ports SOKikaid õpppustenädalavahetusel täiesti vabatahtlikult Planku ööbima. et õppustejärgselt lihvida omi oskusi (seda otseloomulikult ilma eripruulideta :))
 
Me olime SOK VII ja uhked selle üle!
 
SOK VII on surnud. Elagu SOK VII!